+421 902 624 904 silvia.galatova@gmail.com
 

OBRADY A OSLAVY

 

Priestor pre Teba a Tvojich blízkych, aby ste spoločne dôstojne a v úcte uznali dôležitý míľnik, ktorý práve prekračuješ.

OSLAVY

 

Sú udalosti v živote ženy, ktoré stoja za špeciálne zastavenie, uznanie, dosadnutie.

Pre niektoré z týchto udalostí existuje v našej kultúre určitý rámec obradnej oslavy, a pre iné nemá žiaden. Medzi tie prvé patria napr. narodeniny, dosiahnutie dospelosti, ukončenie štúdia, uzavretie manželstva, rôzne výročia, rozlúčka so zosnulým a i. Medzi tie druhé patrí napr. prvá menštruácia, prvé milovanie, pôrod, koniec šestonedelia, rozchod, rozvod, posledná menštruácia a ďalšie.

Aj keď určitý kultúrne daný spôsob oslavy či obradu poznáš, možno vnímaš, že pre tvoje potreby nestačí. Necítiš dostatočnú hĺbku a zmysluplnosť. Toľkokrát vypovedané slová akosi míňajú podstatu.

Pri obrade vytvorenom špeciálne pre teba je možné plne precítiť, kým si sa vďaka svojej ceste do tohto bodu stala. Čo Ti pomohlo. Čo Ťa brzdilo.

Odohráva sa tu sebazasvätenie do ďalšej etapy života. Môžeš sa rozhodnúť, kým sa stávaš práve teraz, keď prekračuješ tento životný prah. Čomu novému sa otváraš. Čo v tebe sa bude môcť prejaviť, rozvinúť, ukázať vďaka tomu, kým sa práve začínaš stávať. Čo z toho, kým si doteraz bola a ako si žila, chceš v sebe podporiť a niesť vo svojom živote ďalej. A čo z toho, čo je v tebe, už viac nechceš podporovať, chceš to zmeniť, získať nad tým kontrolu, nechať to ísť.

Osláviť dôležité životné momenty pred svedkami predstavuje možnosť pre tvoje okolie prenastaviť sa voči tebe. Umožňuje vzťahom posunúť sa na ďalšiu úroveň. Uznať, že z dievčaťa sa začína stávať žena. Že z nezávislej mladej ženy sa stáva žena prepojená s mužom. Že sa meníš v matku…atď.

Ak stojíš pred dôležitým životným prahom a cítiš potrebu vytvoriť tejto udalosti špeciálny posvätný priestor, pripravený pre tvoje individuálne potreby a potreby tvojich hostí, rezervuj si individuálne prípravné stretnutie.

Orientačná cena individuálneho obradu: od 150 – 300 EUR v závislosti od náročnosti prípravy a dĺžky obradu.

  • rezervuj si rozhovor (do poznámky uveď, akú udalosť chceš osláviť)

OBRADY

 

Spolu s ďalšími ceremonialistkami každoročne organizujeme verejné oslavy Slnovratov a Rovnodenností.

 Znamenajú príležitosť:

  • spoločne sa zastaviť
  • vedome sa prepojiť s  prírodou a planétou na ktorej žijeme
  • uznať, čo dané obdobie roka pre nás ako individuality žijúce v spoločenstve znamená

Jedná sa o udalosti v cykle našej planéty, ktoré sú tu nezávisle od toho, čo určil alebo neurčil človek. Je to možnosť pripomenúť si, že sme súčasťou väčšieho celku a každý z nás je spoluzodpovedný za svet, ktorý spoločne vytvárame.

Orientačné dátumy:

Zimný slnovrat: okolo 22. decembra

Jarná rovnodennosť: okolo 20. marca

Letný slnovrat: okolo 21. júna

Jesenná rovnodennosť: okolo 23. septembra

Vstup: Vstup na tieto oslavy je voľný, bezplatný, alebo za dobrovoľný príspevok.

Miesto a čas: Oslavy sa odohrávajú vo voľnej prírode v okolí Bratislavy. Oznamy o presnom mieste a čase konania nájdeš dostatočne vopred na Facebooku Terapie Empatie.